چهارشنبه, 19 فروردين 1394 15:32

ماساژ درمانی و صندلی ماساژور

Written by
Rate this item
(1 Vote)

صندلی و یا مبل ماساژوری که خوب طراحی شده باشد،می تواند بدون نیاز به فردی دیگر، تسکین و آرامش را برای افراد به ارمغان بیاورد.

دریافت ماساژ در حریم شخصی خانه،همراه با راحتی،دلایل اصلی هستند که صندلی ماساژور را به ابزاری بالقوه برای کاهش درد های کمر و پشت،تبدیل کرده است.

تحقیقات نشان داده است که سه دلیل اصلی برای مفید بودن ماساژ وجود دارد. ماساژ موجب بهبود رگ ها وسیستم لنفاوی می شود و جریان خون را افزایش می دهد. افزایش جریان خون، رسیدن عناصر غذایی به عضلات را تسهیل می کند. و بهبود سیستم لنفاوی بدن، دفع سموم را آسانتر می کند. و این امور به احیای مناطق ماساژ یافته منجر می شود.ماساژ تنش ها را کاهش می دهد و موجب بهبود انعطاف پذیری بدن می شود.ماساژ به نرم شدن عضلات و رفع گرفتگی های عضلانی کمک می کند. سطح اندورفین بدن را افزایش می دهد. اندورفین از طریق انتشار مواد شیمیایی در بدن،احساس خوبی در فرد ایجاد می کند از مزایای دیگرانتشار اندورفین در بدن، کاهش درد و کاهش اضطراب و بهبودی سریع تر فرد است.

مزایای ماساژ تنها به درمان امراض جسمی محدود نمی شودو از لحاظ روانی نیز به کاهش علائم درد کمر کمک می کند. با مطالعه ی بدن انسان، و تجزیه و تحلیل بازخوردها، طرح های بسیاری برای صندلی ماساژ ایجاد شده اند که هدف همه ی آنان دستیابی به آرامش است.با توجه به این مزایا شاهد رشد سالن های ماساژ هستیم.اما غیر از این ابزارهای ماساژ هم برای افرادی که به دلیل مشغله یا موارد دیگر به سراغ سالن های ماساژ نمی روند به بازار عرضه شده است.

صندلی ماساژور برای اولین بار در اواخردهه ی 1980 به بازار مصرف معرفی شد. هدف از طراحی صندلی ماساژور، تسکین درد، مرتفع کردن استرس،تنش و کاهش درد کمر است و حرکات و تکنیک هایی مشابه ماساژور های انسانی در آن در نظر گرفته شد. به طور کلی صندلی های ماساژور انواع متنوعی دارند که می توان آنها را به ۳ دسته اساسی تقسیم کرد. صندلی هایی که فقط از خاصیت ویبره برای ماساژ استفاده می کنند. صندلی هایی که توسط رول های مکانیکی ماساژ می دهند. صندلی هایی که علاوه برماساژهای رولینگ و ویبره دارای ماساژهای بادی نیز می باشند. این نوع صندلی کامل ترین و پیچیده ترین نوع صندلی ها هستن و قیمت بیشتری دارند.

مدل پیشرفته تر این صندلی های ماساژور ابتدا شکل ظاهری بدن را اسکن و اندازه گیری کرده وبعد براساس ابعاد و ساختار بدن، ماساژ را برنامه ریزی می کند. این صندلی ها معمولا دارای پنج برنامه خودکار شامل ریلکسیشن، اکتیویشن، ویتالیتی، مورنینگ و نایت هستند. عمل گرم کردن در قسمت پا هم در اکثر صندلی های پیشرفته حرفه ای به وسیله اشعه مادون قرمز است. همچنین مبل های ماساژ دارای پشتی و صندلی برای افزایش گردش هوا و لرزش ماساژ در قسمت ران ها هستند و در قسمت بازو، پا و کف پا نیز ماساژ به وسیله فشار هوا صورت می پذیرد. علاوه بر این در صندلی ماساژور اکثر حرکات یک ماساژ واقعی مانند حرکات نیدینگ ضربه ای، حرکت لغزاندن، ورز دادن، فشردن، مالش سطحی، مالش عمیق و حرکت لرزشی شبیه سازی شده است. مدت زمان ماساژ نیز قابل تنظیم است. صندلی ماساژور برای ماساژ آرام بخش و ماساژ زیبایی مناسب است.

Read 26578 times Last modified on شنبه, 28 شهریور 1394 10:53
Login to post comments